21. listopadu 2023

Projekt CareOrg představuje nový web

Zájemci a zájemkyně o zjištění výzkumného projektu CareOrg je teď budou moci konzumovat přes nový web. Mezinárodní tým výzkumníků a výzkumnic z Česka, Německa, Nizozemska, Ukrajiny, Maďarska a Rumunska zkoumá mezoúroveň nadnárodní organizace péče o seniory v Evropě včetně zprostředkovatelských agentur, neformálních a formálních platforem, sociálních médií i nadnárodně sdílené infrastruktury. Projekt zvláštní pozornost věnuje střední a východní Evropě, odkud přichází na do západních zemí mnoho pečovatelské pracovní síly. Projekt CareOrg přinese potřebné poznatky pro rozvoj udržitelnější a rovnější dlouhodobé péče o seniory v Evropě.

Za Fakultu humanitních studií se na něm podílejí výzkumnice Mgr. Petra Ezzeddine, Ph.D., Mgr. Ing. Olga Gheorghiev, Ph.D. a doktorandka Eliška Plíhalová, M.Sc. Jedním z výstupu týmu bude případová studie české a slovenské infrastruktury nabírající pečující pracovní sílu a spojující ji s klientelou. "Studie bude věnovat velkou pozornost novým sociálním vztahům (koalice, napětí nebo konkurence), které se objevují mezi pečovatelskými pracovníky a pracovnicemi z různých zemí a etnického původu," stojí na novém webu projektu CareOrg.