1. prosince 2023

Časopis Lidé města přechází od příštího roku do elektronické a open access verze

Vyšla dvě nová čísla - jedno anglické (letošní druhé) a jedno české (letošní třetí) - odborného časopisu věnovaného antropologickým vědám Lidé města, který vydává FHS. V české verzi čtenář najde články o vývoji narativu na příkladu svatojánské sochy, tangu, veřejné sociologii a fotografiích meziválečné americké sociologie, v anglické například o alternativní spiritualitě během pandemie, nošení masek a roušek v rámci ochrany před nemocí covid-19 nebo mladé srbské generaci. Anglojazyčné číslo je dostupné na webu Lidí města, české se zde objeví v průběhu prosince. Zatím je k dostání v tištěné verzi například v knihovně FHS.

Časopis zároveň bude od příštího roku vycházet pouze v elektronické podobě v režimu otevřeného přístupu (open access). "Kompletní obsah časopisu bude i nadále otevřeně dostupný, bez publikačních nebo jiných poplatků. (...) Věříme, že zůstanete našimi čtenáři. Prosíme v takovém případě o zaslání Vaší e-mailové adresy na e-mail , abychom Vás mohli informovat při publikování každého nového čísla," píše šéfredaktor časopisu Zdeněk R. Nešpor v oznámení o novém formátu časopisu.