6. prosince 2023

Projekt Životní příběhy dostal speciální podcast

Od 4. prosince do 22. ledna můžete poslouchat podcastovou sérii Koho by to zajímalo,  kterou připravila audiodokumetaristka Brit Jensen s kolektivem Životní příběhy při FHS UK.

V osmi příbězích, které vyprávějí lidé se zkušeností z různých „domovů“ a psychiatrických léčeben, zazní nezvyklé hlasy a málo známá a přitom velmi důležitá stanoviska týkající se soukromé i veřejné péče.

Experiment spoluvyprávění příběhů prostřednictvím zvuku, kreseb a textu je pro kolektiv vypravěčů, akademiků, hudebníků, výtvarníků a novinářů možností promluvit, být slyšen a vyslyšen, sdílet a varovat, inspirovat a měnit.

Jednotlivé epizody tohoto podcastu můžete poslouchat každé pondělí na stránkách https://kohobytozajimalo.transistor.fm a též na webu Alarm.

Tento podcast vznikl s podporou Norských fondů a Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Je součástí výzkumného projektu Životní příběhy za lidská práva, realizovaného na Fakultě humanitních studií UK.