13. května 2024

Konec semestru a světa se blíží

Je to sice už nějaký ten pátek, ale jelikož se bavíme o koncích světa, „čas je na naší straně, fakt že je“ jak svého času zpívali Rolling Stones. Tým projektu „GAČR 22-17984S: Ohniskové obrazy: násilí a nelidskost v současném umění a mediální kultuře“ jsou taky valící se kameny; přinejmenším koulící se akademické oblázky. Pokud tedy sháníte depresivní četbu na prázdniny, mrkněte se na speciální číslo Filozofického časopisu „Worlds without People“ neboli „Světy bez lidí,“ které v rámci projektu „GAČR 22-17984S: Ohniskové obrazy: násilí a nelidskost v současném umění a mediální kultuře“ editoval proděkan pro vnější vztahy Ondřej Váša, respektive na speciální číslo prestižního amerického odborného časopisu Semiotica„Inhuman horizons of semiotics and subjectivity, který pro změnu se stejným autorem editoval Martin Švantner. Toto číslo sice veřejně přístupné není, každopádně mrkněte se na stránky jednotlivých autorů na Academia.edu či ResearchGate.net, a ti vám – pakliže na jejich stránkách dané články rovnou nenajdete – své texty jistě rádi zašlou. Přejeme Vám příjemné chmurné čtení o post-humanistických či transhumanistických pouštích a pustinách!