Forma studia

Forma studia - jak ji lze změnit

Formu studia – prezenční či kombinovanou – si nově přijatí studenti určí během svého zápisu do studia. Většina studijních programů umožňuje obě dvě formy studia.


  • Změnit formu studia lze i později, ale pouze ve zkouškovém období před začátkem nového ročníku. Abyste mohli změnit formu, musíte splňovat podmínky pro postup do dalšího studijního úseku.

  • Ke změně formy studia je nutné podat žádost na studijní oddělení. Buď osobně v úředních hodinách, nebo stačí formulář vhodit do podatelny v 5. patře, anebo poslat písemně poštou.

  • Některé slevy jsou vázané pouze na prezenční, tj. denní formu studia. Jedná se např. o žákovský průkaz na železninční dopravu.

  • Kombinovaná i prezenční forma mají své výhody a nevýhody. Výhodou kombinovaného studia je to, že není vaší povinností docházet na výuku ve všední dny a povinná soustředění ke zkouškám se konají o víkendu. Pokud ale uvažujete o kombinované formě, protože nemáte na studium čas, možná budete překvapeni. Čas, který nestrávíte ve škole přes týden při výuce, budete muset studiu stejně obětovat domácí přípravou a čtením a zpracováváním literatury. Studium kombinované formy tedy vyžaduje větší sebekázeň a důkladnější organizaci času než prezenční studium, které je v tomto ohledu samo osobě pro mnohé studenty náročné. Dále je třeba si uvědomit, že jako kombinovaný student, který pracuje od rána do večera a dochází pouze na povinná soustředění o víkendu, přijdete o širokou škálu volitelných kurzů, které jsou tím nejzajímavějším při studiu na fakultě. Pokud budete mít aspoň trochu času během pracovních dní, snažte se tedy využít alespoň část toho, co fakulta v rámci vašich časových možností nabízí.


Poslední změna: 12. únor 2018 12:18 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám