Přeludy ožijí ve výjimečných prostorech nové budovy FHS UK

POZVÁNKA - Přeludy ožijí ve výjimečných prostorech nové budovy FHS UK


Pozvánka pro novináře


Otevření jedinečné výstavy SERIES OF MIRAGESKdy? Úterý 25. 10. od 19.00

Kde? Sídlo FHS UK, Pátkova 5, Praha 8 – Libeň


Umělecká intervence výtvarníka Jana Dudeška se funkčně a esteticky propojí s vynikající architekturou. Budova FHS UK, která získala Národní cenu za architekturu udílenou v rámci Grand Prix Architektů, totiž bude

hostit sérii přeludů – instalaci Series of Mirages. Srdečně vás tak zveme na atraktivní zahájení výstavy.Součástí zahájení výstavy bude:

- Otevření expozice děkankou Ing. arch. Mgr. Marií Pětovou, Ph.D – která svým působením propojuje filozofický nadhled a zkušenosti architektky.

- Představení architektonického ztvárnění budovy akad. arch. Ladislavem Kubou, který společně s Ing. arch. Tomáš Pilařem získal za rekonstrukci FHS UK Národní cenu za architekturu 2021. Oba tvůrci jsou rovněž nositeli prestižního ocenění Architekt roku 2022.

- Analýza díla Jana Dudeška historičkou umění Martinou Vítkovou. Z ní se účastníci dozvědí, jak instalace pracuje s úhlem pohledu, kdy z žádného stanoviště není zážitek stejný.

- Nevšední krátké hudební vystoupení

Kontakt

  • Filip Poštulka, mediální zástupce fakulty, M: 724 104 295,                      


Text této pozvánky, k němuž vykonává autorská práva Fakulta humanitních studií UK., je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Poslední změna: 24. říjen 2022 10:40 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám