Aktuality_fakultní výlet 2013

FAKULTNÍ VÝLET FHS UK 2013

Více fotografií z fakultníh výletů FHS zde.Vážení kolegové, milí přátelé!


rádi bychom vás již tradičně pozvali na letošní, v pořadí již sedmý fakultní výlet – poznávací cestu pořádanou Fakultou humanitních studií pro studenty a zaměstnance fakulty, a také pro zájemce z řad přátel a příznivců FHS. Fakultní výlet je koncipován jako vzdělávací exkurze doprovázena výkladem pedagogů, odbornou garanci zajišťuje prof. Jan Sokol, který se cesty osobně zúčastní.


Našim cílem se stane severní Itálie. Zavítáme například do Parmy, Bologni, Modeny, Cremony či Piacenzy. Rádi bychom, ve shodě s dobrou tradicí, uskutečnili výlet, který bude sedmidenním holdováním italskému umění, architektuře, kuchyni, vínu a kávě a též příjemnému životu italských náměstí, náměstíček, ulic, podloubí, teras i parků…


Naší základnou se stane město Parma, v němž budeme na okraji historického centra bydlet. Parma představuje typické italské město s dlouhou historií, bohatou kulturou a nespočetnými historickými, uměleckými a architektonickými skvosty. Navštívíme zde románské, gotické, renesanční i barokní stavby, mnoho krásných kostelů, historických paláců a samozřejmě množství malebných uliček a náměstíček. V Parmě se nachází dvě obrazárny, mnoho muzeí a také jeden z nejslavnějších operních domů Itálie. Parma se také považuje za kulinářské hlavní město Itálie., proslavená je nejen sýrem a šunkou.


Plánujeme též několik výletů do okolí. Navštívíme nedalekou Modenu, s velkým vévodským palácem. V okolí centra si chceme prohlédnout také nové museum Ferrari, které tam postavil slavný architekt Jan Kaplický. Navštívíme Bolognu, největší město našeho výletu s jednou z nejstarších universit světa. Město ale nabízí návštěvníkovi mnohem více, kromě velkého množství cenných staveb jsou to krásné ulice s mnoha kilometry podloubí, pro něž je Bologna známá. I zde se nachází velká obrazárna, musea, katedrála a několik vzácných kostelů. Jistou je i cesta do městečka Sabbionetta, jednoho z renesančních ideálních měst, v nichž se dodnes zachovala původní podoba. V historické Cremoně nás pak přivítá vzácná románská katedrála a živé staré město plné uliček a starobylých domů.
Termín: neděle 8. září – neděle 15. září 2013Doprava: pohodlným klimatizovaným autobusem


Ubytování: bydlet budeme v hostelu na okraji staré Parmy v tří, čtyř a pětilůžkových pokojích.

Stravování si zajišťuje každý účastník samostatně, v ceně výletu jsou pouze hotelové snídaně.


Cena: 8500,-Kč. Platba musí proběhnout nejpozději do 14 dnů po přihlášení.  


Stipendium: pro studenty FHS UK v prezenční i kombinované formě studia bude opět vypsáno stipendium ve výši cca 70-80 % z ceny. Stipendium bude vypláceno na základě registrace do vypsaného kurzu v SIS (detaily upřesníme později) po návratu z cesty.


Přihlášení: Přihlášení i další informace na adrese:  Do e-mailu uveďte, prosím, své jméno a jména spolucestujících (je potřeba vždy upřesnit, cestujete-li sami, ve dvojici či trojici, abychom mohli určit rozdělení pokojů), příp. další z Vašeho hlediska důležité informace. Závaznou se přihláška stává v momentě zaplacení.   

Zváni jsou nejen studenti a učitelé FHS, ale také jejich přátelé, partneři, příbuzní. Počet míst je omezený, ozvěte se proto, prosím, co nejdříve.

Těšíme se na setkání a společný výlet,


Jiří a Kateřina Tourkovi
Fotogalerie


Poslední změna: 12. únor 2018 12:20 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám