• Kalendář

Kalendář

Přednáška Carolyne Larrington z University of Oxford na FHS UK

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze srdečně zve na přednášku Islands, Narrative and Feelings, with special reference to Sámsey, kterou pronese Carolyne Larrington (University of Oxford) v pátek 18. března 2016 v 11:00 na FHS UK (U Kříže 8, Praha 5 - Jinonice, přízemí učebna č. 1031).


Carolyne Larrington přednáší staroanglickou a staroseverskou literaturu na St. John´s College v Oxfordu. Mezi její badatelské zájmy patří středověká islandská literatura, středověké ženy – pisatelky, literatura artušovského okruhu a otázka emocí ve středověku.


Islands, Narrative and Feelings, with special reference to Sámsey


Abstract: Islands are, by definition, particularly marked-out spaces in the landscapes of Norse imaginative literature. They feature prominently in certain sagas, are absent in others, and as I will argue have a particular role in heroic and mythological poetry. Certain events happen on islands, or symbolic representations of islands, and these have particular emotional resonances for participants and readers. In this session I will present some ideas about Sámsey as one such site, and we will workshop an extension of the arguments to other islands in other Old Norse narrative forms.


Přednáška bude pronesena v rámci čtyřdenní konference Space of the Nordic Literature, které se také zúčastní přednášející a doktorandi z Curychu, FF UK a Univezity Palackého. Její středověká sekce má podtitul Staroseverské žánrové hranice a proměny v synchronní a diachronní perspektivě, jelikož hodlá zkoumat rozdíly mezi jednotlivými staroseverskými žánry. Druhá sekce Modernita v moderní skandinávské literatuře se zaměří na téma prostoru především v dánském novověkém písemnictví.

Začátek akce 18. března 2016 v 11:00
Konec akce 18. března 2016 v 23:59
Podtitul Přednáška Carolyne Larrington z University of Oxford na FHS UK
Druh akce Přednáška
Organizátor FHS UK
Email na organizátora marie_nov@ seznam.cz
Místo konání akce U Kříže 8, Praha 5 - Jinonice, přízemí učebna č. 1031
Rezervace Ne
Vstupné Ne
Bezbariérový přístup Ano
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám