• Kalendář

Kalendář


Diskuze: „Listopad 1989: 30 let poté pohledem ‚zvenčí'“

Pracoviště Orální historie – Soudobé dějiny FHS UK srdečně zve na moderovanou diskuzi „Listopad 1989: 30 let poté pohledem ‚zvenčí‘“, která se uskuteční dne 14. listopadu 2019 od 16:00 v místnosti YFHS3 na Veleslavíně (José Martího 31, Praha 6).


Jak se zahraniční vědci a vědkyně dostali ke studiu českých zemí a střední Evropy, respektive jaké byly cesty české vědkyně do zahraničí? Jak osobně prožívali sametovou revoluci a jak o ní smýšlelo jejich okolí? Co si myslí o současném dění v Česku a čím by se měli domácí vědci z pohledu zahraničních kolegů zabývat nyní? To vše jsou otázky, které by měly tvořit hlavní náplň diskuse.


Diskutovat přijedou Christiane Brenner (Collegium Carolinum a Ludwigs-Maximilians-Universität München, Německo), Hana Píchová (The University of North Carolina at Chapel Hill, USA), Peter Bugge (Aarhus University, Dánsko) a Sarah Lemmen (Universidad Complutense de Madrid, Španělsko). Debatu moderuje Pavel Mücke. Akce se koná v českém jazyce. Bližší informace o hostech naleznete na webových stránkách.


Diskuze je podpořena z Institucionálního plánu Fakulty humanitních studií UK v rámci projektu Inovace studijního předmětu Interdisciplinární studium soudobých dějin - české a světové dějiny (1945 – současnost) v letech 2019–2020 v souvislosti s 30. výročím událostí roku 1989. Z akce může být pořizován audiovizuální záznam, který mohou organizátoři dále využít pro propagační, vzdělávací či popularizační účely.


Foto: ShutterstockVážení návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit, že tato akce je veřejná. Z jejího průběhu jsou pořizovány fotografie a videozáznamy pro reportážní účely a propagaci akce na webových stránkách, informačních materiálech a sociálních sítích FHS UK. Pokud si nepřejete být na těchto záznamech, obraťte se přímo na naše kolegy v místě konání nebo tak učiňte zpětně na e-mailu: .


Začátek akce 14. listopadu 2019 v 16:00
Konec akce 14. listopadu 2019 v 17:30
Druh akce Diskuze
Organizátor Pracoviště Orální historie – Soudobé dějiny FHS UK
Email na organizátora jana.markupova@fhs.cuni.cz
Webové stránky https://ohsd.fhs.cuni.cz/OHSD-5.html?news=8534&locale=cz
Program https://ohsd.fhs.cuni.cz/OHSD-5.html?news=8534&locale=cz
Místo konání akce Veleslavín (José Martího 31, Praha 6), místnost YFHS3
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Rezervace Ne
Vstupné Ne
Bezbariérový přístup Ano
Přihlásit:
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám