• Kalendář

Kalendář

Studentská konference: Sto let Ruchu filosofického

Společnost pro filosofickou antropologii a filosofický spolek Koridor srdečně zvou na studentskou konferenci „Sto let Ruchu filosofického“, která proběhne od 21. do 25. června 2021 v areálu FHS UK v Troji (Pátkova 2137/5, Praha 8).


Anotace

První republika, to není jenom secese, český kubismus a Masaryk. Je to především kolbiště vášnivě hájených ideálů, přičemž ve hře je samotná duše člověka! Proti vědecké redukci člověka na pouhé fyziologické procesy stojí filosofové seskupení kolem časopisu Ruch filosofický, kteří hledají podstatu člověka v intuici, vůli či obrazotvornosti. Hlavní otázky totiž zní: je možná psychologie bez duše? A lze vůbec dosáhnout opravdové demokracie bez duchovně podmíněné svobody? Pětidenní konference pokrývá nejživější otázky doby od socialismu a ženského hnutí, přes hledání smyslu české a slovanské filosofie až po filosofické reflexe teorie relativity, náboženskou chudobu či spiritismus a okultismus. Čestnými hostmi konference jsou prof. Vojvodík a prof. Musilová. Konference je rozšířená o bonusové přednášky historika dr. Pavla Balouna a kvantového fysika Daniela Krále. A aby toho nebylo málo, v pondělí od 19h na vás čeká loutkové provedení divadelní hry Dios od Ladislava Klímy. Konference proběhne hybridně, a sice v budově FHS a také online přes MS Teams a Facebook.


Za organizaci konference pod taktovkou dr. Jakuba Chavalky a dr. Ondřeje Váši odpovídají Tatiana Badurová a Radek Holodňák.


Začátek akce 21. června 2021 v 16:00
Konec akce 25. června 2021 v 19:00
Druh akce Konference
Organizátor Společnost pro filosofickou antropologii, filosofický spolek Koridor
Email na organizátora tatiana.badurova@gmail.com
Místo konání akce Areál FHS UK v Troji (Pátkova 2137/5, Praha 8)
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Rezervace Ne
Vstupné Ne
Bezbariérový přístup Ano
Přihlásit:
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám