• Kalendář

Kalendář

Festival Den architektury na FHS UK

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy otevře své brány veřejnosti v rámci letošního ročníku festivalu Den architektury, a to v neděli 3. října od 15 do 18 hod. na adrese Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8 – Libeň.


O festivalu Den architektury

Jedenáctý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí, organizuje spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami. Všechny akce proběhnou od pátku 1. října do čtvrtka 7. října, především pak o víkendu 2. až 3. října 2021. Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí.


https://www.denarchitektury.cz/UDÁLOST NA FACEBOOKU


O budově FHS UK

Nové fakultní sídlo uvedené do provozu v roce 2020 vzniklo přestavbou menzy podle návrhu ateliéru Kuba & Pilař architekti. Srdcem budovy je centrální čtvercová dvorana s betonovými stropními nosníky a prosklenou střechou. Dvorana propojuje tři podlaží, z ochozů po jejím obvodě se vstupuje do jednotlivých seminárních místností, kabinetů, obslužných místností i výtahů a únikových schodišť. Hlavní komunikační páteří jsou dvě jednoramenná betonová schodiště v centrálním prostoru. V nejnižším částečně zapuštěném podlaží jsou větší přednáškové místnosti, aula a děkanát. V podzemí jsou garáže. Minimalisticky pojatý vzhled interiéru s konstrukcemi z pohledového betonu, černou podlahovou stěrkou, bílými obklady stěn a s podhledy z tahokovu dává vyniknout hře světla pronikajícího střechou mezi nosníky. Navenek se budova otevírá předsazeným proskleným pláštěm, který umožňuje provětrávání a stínění. Budova vznikla přestavbou objektu z 80. let od architekta Karla Pragera. Kromě centrální dvorany budou zpřístupněny typické seminární místnosti, posluchárny a fakultní knihovna.


Začátek akce 3. října 2021 v 15:00
Konec akce 3. října 2021 v 18:00
Druh akce Jiné
Organizátor Kruh z. s. ve spolupráci s FHS UK
Webové stránky https://www.denarchitektury.cz/program/praha-fakulta-humanitnich-studii/
Místo konání akce Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8 – Libeň
Cílová skupina Veřejnost
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám