• Kalendář

KalendářHledáte možná nová řešení v rámci svého studia/výzkumu a nedaří se vám pohnout z místa? Chcete rozvíjet svou kreativitu a naučit se myslet out of the box? Rádi byste zlepšili efektivitu (například) svého time managementu? Stojíte o to zvládnout dovednost, kterou můžete prakticky využít při studiu, bádání i v jakékoliv práci?


Přijďte na Inovační workshop, na kterém vám představí lektoři Centra pro přenost poznatků a technologií UK efektivní tvůrčí techniky myšlení (Design Thinking). Pomůžou vám v řešení specifických problémů - např. nastavení služby, designu produktu, nastavení procesů, a to jak při studiu, výzkumu, v práci nebo i v běžném životě. Design Thinking je metoda, která posiluje tvůrčí myšlení a umožňuje hledat nové a efektivní způsoby řešení problémů. Spojuje pochopení potřeb uživatelů, kreativní brainstorming a rychlé prototypování.


Intenzivním praktickým workshopem vás provedou Veronika Haissingerová, specialistka podnikavosti na CPPT UK, a Filip Štochl, UX výzkumník ve firmě Rouvy a absolvent bakalářského programu na FHS UK. Sejdeme se 22. 4. 2023 od 15.00 do 19.00 hod. na FHS UK v učebně 1.31.


Na workshop se registrujte se přes tento formulář. Pozor, máme omezenou kapacitu!


Proč byste měl/a přijít?

  • Kreativita a inovativní myšlení se dá trénovat.

  • Naučíte se zpochybňovat předpoklady a ustálená přesvědčení.

  • Seznámíte se s technikami, které vám pomohou přicházet s netradičními a kreativními návrhy řešení pro sebe i lidi ve vašem okolí, týmu, a to ve vašem studijním, pracovním i soukromém životě.


Co vás na workshopu čeká?

  • Prakticky si vyzkoušíte techniky spojené s metodou Design Thinkingu.

  • Projdete si všemi fázemi této metody – empatie, definice, ideace, prototypování, testování.

  • Osvojíte si různé metody brainstormingu.

  • Naučíte se dívat na problémy neotřelým způsobem a v praxi si to vyzkoušíte.

  • Vyzkoušíte si i empatické rozhovory s potencionálními uživateli (vaší cílovou skupinou), abyste porozuměli jejich potřebám a touhám.

  • Zjistíte, jak se dá tato metoda využívat a praktikovat v různorodém týmu.


O lektorech:


Mgr. Veronika Haissingerová


Veronika má na starosti rozvoj podnikavé komunity na Univerzitě Karlově. Dříve působila jako projektová manažerka v Asociaci Business Leaders Forum, kde vedla mezinárodní projekt EU Talent zaměřený na podporu kvality praktické výuky žáků, následně vedla inkubační program Akcelerátor VŠEM, působila také v H40 jako manažerka inkubace Kreativního inkubátoru Art&Digital. Zaměřuje se na oblast neziskového sektoru, sociálního podnikání, startupovou scénu, vzdělávání a kariérové poradenství.


Mgr. Filip Štochl

Filip Štochl se věnuje především uživatelskému (UX) výzkumu, kde jej baví kombinace kvalitativních a kvantitativních metod. Přes tři roky pracoval jako UX výzkumník pro farmaceutickou firmu MSD, potom u Škoda Auto a nyní u společnosti je Rouvy. Vystudoval Studia humanitní vzdělanosti na FHS UK a Studia nových médií na FF UK. Kromě toho spolupracuje na předmětu Rozjeď projekt pod CPPT UK, kde se věnuje evaluaci dopadu na podnikavost, na což získal grant v rámci projektu Excelence pod organizací Youth Impact.


Inovační workshop pořádá Centrum pro přenos poznatků a technologií UK a vzniká ve spolupráci s Fakultou humanitních studií UK.Začátek akce 22. dubna 2024 v 15:00
Konec akce 22. dubna 2024 v 19:00
Druh akce Kurzy, workshopy, semináře
Organizátor CPPT UK a FHS UK
Email na organizátora cppt@ruk.cuni.cz pr@fhs.cuni.cz 
Webové stránky https://cppt.cuni.cz/CPPTN-1.html
Místo konání akce FHS UK (Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8 - Libeň), místnost č. 1.31
Cílová skupina Akademická obec
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám