8. července 2021

Účast FHS na mezinárodní akci COST Women on the Move

Prostřednictvím docentky Veroniky Čapské je Fakulta humanitních studií UK nově zapojena do mezinárodní akce COST Women on the Move (www.womenonthemove.eu). Dalšími participujícími institucemi jsou Filosofický ústav Akademie věd a Sociologický ústav Akademie věd České republiky. V rámci této mezinárodní vědecké sítě vzniká mimo jiné databáze pramenů, registr památek na ženy migrantky, výukový nástroj MOOC (massive open online course) a také knižní řada Women on the Move – Past and Present Perspectives vydávaná nakladatelstvím Manchester University Press. Veronika Čapská je členkou Management Committee za Českou republiku.

Z Fakulty humanitních studií jsou do sítě COST zapojeny také doktorka Petra Ezzeddine a doktorka Lucie Storchová.

Účast FHS na mezinárodní akci COST Women on the Move