24. června 2024

FHS UK se zapojuje do nově vznikající COST Action

Docentka Veronika Čapská nově zapojuje Fakultu humanitních studií UK do vznikající Akce COST Print Culture and Public Spheres in Early Modern Europe, 1500-1800. V jejím rámci bude mít na starost školení a trénink doktorských studentů a postdoktorandů. Za Fakultu humanitních studií zapojila do této výzkumné sítě také doktorandku Lucy Císař Brown. Další (post)doktorandi specializující se na raně novověkou tištěnou kulturu, kteří by měli zájem o podporu v rámci akce COST, se mohou obrátit na paní proděkanku Čapskou. Tzv. kategorie Young Researchers and Innovators zahrnuje (post)doktorandy a (post)doktorandky do věku 40 let. Akce COST jsou evropskými výzkumnými sítěmi financovanými z prostředků EU (https://www.cost.eu/actions/CA23137/). Podporují profesní růst, sdílení a přenos poznatků prostřednictvím společných publikací, konferencí, letních škol a digitálních inovací.