19. května 2020

Dotazník – potřeby vědecké komunity v oblasti open access na UK

Centrum pro podporu open science si klade za cíl strategicky rozvíjet agendu publikačního modelu otevřeného přístupu (ang. open access, OA) a tím přiblížit Univerzitu Karlovu dobré praxi významných světových univerzit. Aby aktivity Centra odrážely skutečné potřeby našich vědců, byl připraven dotazník potřeb vědecké komunity v oblasti open access na UK. Jeho účelem je nejen posbírat zpětnou vazbu a popsat publikační chování autorů, ale také zjistit, jaké oblasti agendy open access jsou pro ně klíčové.

Vyplněním tohoto dotazníku přispějete k rozvoji a implementaci nástrojů podpory otevřeného přístupu k vědeckým informacím (ang. open access, OA) na Univerzitě Karlově.

Chci vyplnit dotazník OA potřeb vědecké komunity UK

Data získaná z dotazníku budou využita pro interní analýzu aktuální situace v oblasti open access na UK a pomohou přiblížit činnosti Centra pro podporu open science opravdovým potřebám vědců Univerzity Karlovy. Dotazník je anonymní a získané údaje nebudou spojeny s konkrétní osobou.

Bližší informace o otevřeném přístupu naleznete na stránkách Centra pro podporu open science.

Dotazy, podněty a připomínky jsou vítány na .