20. října 2020

Výzva studentům: pomoc seniorům na Praze 8

Milé studentky, milí studenti!

Naše fakulta přesídlila do městské části Praha 8. Tato městská část patří v Praze mezi nejstarší – nikoli svými stavbami a památkami, ale složením obyvatel. Mnoho starších lidí žije na sídlištích severní terasy, ale mnoho i v domech v Karlíně a Libni, často v bytech, které jsou ve vyšších patrech hůře dostupné atd. Jejich situace je dosti složitá i v normální době, ještě složitější je pak v době koronavirové, kdy se omezují nejen kontakty, ale i různé služby. Mnozí starší lidé se tak cítí daleko více osamělí než dříve. Často se obracejí na městskou část, která se snaží organizovat pomoc, ale na „povídání“ s nimi není příliš času. Proto jsme vás chtěli vyzvat, zda by někteří z vás měli zájem pomoci. Sociální a zdravotní odbor by tyto lidi vytipoval, ověřil, zda mají o pomoc zájem, a předal by kontakt na ně zájemcům z řad našich studentů. Ty bychom prosili o pomoc – zavolání či pravidelné volání podle domluvy, komunikaci, podporu, případně drobnou pomoc (například zprostředkováním kontaktu zařízením některé služby na dálku a podobně) a samozřejmě také poskytnutí zpětné vazby pracovníkovi určenému městskou částí, se kterým byste společně situaci „vašeho“ seniora vyhodnotili a oni by eventuálně zajistili další profesionální pomoc.

Budete-li se chtít zapojit, napište na adresu .

Děkujeme!

Vyzva studentum: pomoc seniorům na Praze 8