17. února 2021

Děkanka k úmrtí Jana Sokola – studentům FHS UK

Milé kolegyně, milí kolegové,

všechny nás nyní spojuje smutek, ale i vděčnost za to, že jsme pana profesora Sokola mohli poznat, poslouchat ho na přednáškách, být mu na blízku. Z mnoha vašich komentářů na sociálních sítích vnímám, že jste na tom podobně jako já, protože i vám odešel člověk blízký a pro vás důležitý, kterého jste měli rádi... Je znát, že jsme opravdu v tom dobrém slova smyslu jeho fakultou, která teď cítí potřebu se se svým zakladatelem, prvním děkanem, učitelem i kolegou společně rozloučit. Bohužel, s ohledem na epidemickou situaci a s ní spojená opatření plánuje rodina rozloučení v úzkém kruhu. Nicméně u fakulty již vzniklo pietní místo, uvnitř je kondolenční kniha a stejně tak je k dispozici i elektronická na adrese https://remembr.com/jan.sokol.

Zaznamenala jsem vaše návrhy zastavit se a připomenout si pana profesora společně alespoň online četbou jeho textů. Její organizace je samozřejmě na vás, myslím si, že by byl rád… Ostatně sama jsem se právě k jeho knížkám obrátila pro naději i povzbuzení brzy po té, co jsem včera smutnou zprávu obdržela.

Marie Pětová

děkanka Fakulty humanitních studií UK