9. listopadu 2021

Sídlo FHS finalistou České ceny za architekturu 2021

Realizace přestavby bývalé menzy kolejí 17. listopadu na sídlo Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy od architektů z ateliéru Kuba & Pilař architekti se dostala mezi sedm oceněných finalistů 6. ročníku České ceny za architekturu. Cenu převzali architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař za účasti děkanky FHS UK Marie Pětové během slavnostního galavečeru v pondělí 8. listopadu 2021 ve Foru Karlín.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ceny je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací. Z tohoto důvodu nejsou díla hodnocena v rámci jednotlivých kategorií, ale uděluje se jedna hlavní cena. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota.

Podrobnější informace o aktuálním ročníku soutěže naleznete na webu: https://ceskacenazaarchitekturu.cz/rocniky/2021.