7. července 2022

Sídlo FHS v prestižní ročence „Česká architektura 2020–2021“

Do prestižní ročenky „Česká architektura 2020–2021“, která obsahuje výběr 32 význačných tuzemských staveb z posledních dvou let, se dostala i nová budova Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Editorka letošní ročenky, architektka Pavla Melková, která také publikované realizace doplnila komentáři a úvodním textem, oceňuje na novém sídle FHS UK „užitečné scelení do té doby roztříštěných budov do jednoho sídla“.

Sídlo FHS v prestižní ročence „Česká architektura 2020–2021“

Editorka představuje čtenářům typologicky rozmanitá díla a svůj pohled na současnou tvorbu pod názvem „Architektura péče“. V další kapitole hovoří Olga Myslivečková s architektem a pražským radním Petrem Hlaváčkem o plánování Prahy, bydlení, dopravě a brownfieldech. Poslední kapitola přináší přehled událostí v oboru, medailony oceněných osobností, výsledky vybraných celostátních soutěží, vydané a doporučené knihy, periodika a filmy.

Sídlo FHS v prestižní ročence „Česká architektura 2020–2021“

Ročenka české architektury pravidelně informuje především laickou zajímající se veřejnost o situaci v oboru a přináší podněty a inspiraci. Pro zájemce ze zahraničí pak ročenka slouží jako stručný přehled soudobé české architektonické scény.