8. listopadu 2022

Profesor Miroslav Vaněk získal vyznamenání Zlaté lípy

Profesor Miroslav Vaněk, garant studijního programu Orální historie - soudobé dějiny FHS UK, obdržel ve čtvrtek 3. listopadu 2022 z rukou ministryně obrany ČR Jany Černochové vyznamenání Zlaté lípy za zásluhy o rozvoj v oboru soudobé dějiny a orální historie. Srdečně gratulujeme!

Profesor Miroslav Vaněk získal vyznamenání Zlaté lípy

O vyznamenání

Vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany České republiky uděluje ministr obrany pouze mimořádně, a to občanům České republiky a cizím státním příslušníkům, kteří se významně zasloužili o ochranu základních lidských práv a svobod, zejména lidského života, zdraví a majetku, základních principů demokratického a právního státu nebo se jinak výjimečně zasloužili o rozvoj obrany a bezpečnosti České republiky, včetně vědecké a odborné práce. Vyznamenání uděluje ministr obrany od roku 2008.