28. listopadu 2022

Nová publikace: Operátoři (nových) médií (Tomáš Dvořák a Martin Charvát a kol.)

V NAMU - Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze vyšla kolektivní monografie Operátoři (nových) médií, kterou spolu s doktor Tomášem Dvořákem editoval absolvent našeho magisterského a doktorského studijního programu a dlouholetý spolupracovník Fakulty humanitních studií UK Praha doktor Martin Charvát.

Nová publikace: Operátoři (nových) médií (Tomáš Dvořák a Martin Charvát a kol.)

KOUPIT

Anotace

Můžeme ještě v dnešní době hovořit o oddělení technologií a člověka? Nebo přístroje s lidmi už zcela splývají? Editoři Tomáš Dvořáček a Martin Charvát se věnují v této knize problematice tvz. operátorů nových médií, tedy lidí intenzivně zapojených do současných technologií. Zkoumají intenzitu a hloubku těchto propojení. Na úrovni operátorství podle autorů dochází k proměně chápání těla, jeho funkce jsou vyztuženy přístroji, které ovlivňují i psychiku.