2. února 2023

Vyjádření Fakulty humanitních studií UK k podnětu ombudsmance UK

Vedení fakulty obdrželo prostřednictvím ombudsmanky Univerzity Karlovy podněty týkající se sexuálního obtěžování studujících a celkové atmosféry na oboru Orální historie – soudobé dějiny. Vedení fakulty jasně odmítá jakékoli projevy sexuálního obtěžování a zneužívání autority, přistupuje k dané záležitosti s plnou vážností a ve spolupráci s poradní komisí, kterou k této kauze jmenovala paní rektorka, situaci na daném studijním programu prošetřujeme. Záleží nám na tom, aby FHS UK byla prostředím, kde jsou respektována etická pravidla a kde panuje atmosféra důvěry. Rozhodli jsme se proto postupovat maximálně transparentně, zároveň však všechny vyzývám k zachování klidu a rozvahy, tak aby fakulta jako instituce obstála a aby problémy, které má, řešila racionálně a nikoli ve vleku emocí. Děkuji všem za takový přístup.

Ing. arch. Mgr. Marie Pětová, Ph.D.

děkanka FHS UK

Sdělení vedení fakulty akademické obci FHS ohledně podnětu ombudsmance UK (9. 2. 2023)