19. února 2024

Přihlaste se na workshop o převýchově prací na konci 19. a první polovině 20. století

V Praze se na podzim bude konat třídenní workshop týkající se převýchovných trestů v podobě práce s názvem Punish and Rehabilitate Through Work: Institutions, Discourses, and Agency in Central, Eastern, and Western Europe at the End of the 19th and in the First Half of the 20th Century. Připravují ji kromě FHS i Historický ústav AV ČR, Leibniz Institute for the History and Culture of Eastern Europe a German Historical Institute Warsaw. Příspěvky se mohou týkat samotných nápravných zařízení, jejich praktik, odsouzenců i personálu nebo každodenního života.

Podrobnosti naleznete ve vypsané výzvě. Abstrakty by neměly být delší než 300 slov a deadline organizátoři stanovili na 4. dubna 2024. Autoři a autorky vybraných příspěvků mohou být též přizvání k přípravě kapitoly o svém tématu do chystané publikace k danému tématu.