8. dubna 2016

Studentské hnutí za solidaritu obdrželo Cenu Miloslava Petruska za prezentaci UK

Univerzita Karlova si ve čtvrtek 7. dubna 2016 připomněla výročí 668 let od svého založení. U příležitosti oslav předal rektor Tomáš Zima na slavnostním zasedání v Karolinu Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy a Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Cenu Miloslava Petruska za prezentaci obdrželi studenti UK, kteří se sdružili ve Studentském hnutí za solidaritu. Cena jim byla udělena za vzdělávání české veřejnosti v aktuálních otázkách uprchlictví a migrace prostřednictvím přednášek, besed a vzdělávacích akcí. Svojí činností v uplynulém roce výrazným způsobem přispěli k šíření dobrého jména Univerzity Karlovy. „Úlohu univerzity vyjadřovat se ke společenské situaci a zasazovat se o uchovávání humanistické a demokratické tradice považujeme za velice důležitou a jako studenti cítíme zodpovědnost za hlas akademické obce, jenž rezonuje ve veřejném prostoru", uvedl spoluzakladatel hnutí Jakub Múčka.

Studentské hnutí za solidaritu je platforma vzniklá v roce 2015, jež si klade za cíl pomoc uprchlíkům a obeznámení společnosti s otázkami souvisejícími. Je volným sdružením jednotlivců i spolků (kateder či fakult), jejichž součástí jsou i studenti Fakulty humanitních studií UK.

Srdečně gratulujeme!