29. ledna 2020

Šalanda, B. - Štemberk, J. a kol.: České století motorismu I. Kulturní roviny českého motorismu

Pracoviště Historické sociologie v letech 2018 až 2022 realizuje projekt NAKI II České století motorismu. V rámci první etapy tohoto projektu jsou v letech 2018 až 2020 zkoumány kulturní a společenské aspekty automobilismu v českých zemích. Výstupy tohoto zkoumání byly publikovány v kolektivní monografii České století motorismu I. Kulturní roviny českého motorismu, kterou na počátku tohoto roku vydalo nakladatelství Karolinum.

Při psaní knihy se sešel široky autorský kolektiv ze všech tří institucí řešitelského konsorcia (FHS UK, Národní technické muzeum, Technické muzeum Brno) pod vedením člena pracoviště Historické sociologie doc. Bohuslava Šalandy. Kniha obsahuje kapitoly věnované estetické stránce, automobilu na divadle či před objektivy fotografů a filmařů. Text je doplněn bohatou fotografickou přílohou, kdy se často jedná o poprvé publikované snímky.

Více informací o publikaci se dozvíte na webu nakladatelství: https://www.cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnosti&id=459560