31. března 2020

Druhý díl podcastu Bildung studentského filosofického spolku Koridor

Koridor, studentský filosofický spolek při FHS UK, jehož náplní je pořádání odborných konferencí, překladatelská a publikační činnost a podpora studentů v akademické a badatelské činnosti, zveřejnil druhý díl svého podcastu Bildung. V tomto díle se dozvíte, jak Tomáš Baťa založil první moderní korporaci, jak se projevuje rodový charakter člověka a k jaké budoucnosti mohou spět dnešní firmy a další organizace. Představy německého idealismu o roli práce pro člověka jsou nápadně podobné potřebám a požadavkům dnešního "agilního" zaměstnance. Závěr dílu je opět věnován rekapitulaci a vysvětlení pojmů a kontextu. Hosty Radka Holodňáka jsou Josef Hajkr (SHINE Consulting), Lukas Havranek (GrowJOB institute), Jakub Chavalka (Fakulta humanitních studií UK) a Adam Vostárek (Koridor).

Poslechnout podcast lze na Spotify nebo SoundCloud

a také na Anchor