Studentský průkaz

Studentský průkaz je první podmínkou pro fungování studenta na fakultě. Bez něj se nepřihlásí do studijního informačního systému (SIS) jako student, a nebude si tak moci zaregistrovat předměty. Průkaz obdrží student na počkání v jednom z výdejních center UK. Podmínkou je předložení kupónu na aktuální akademický rok. Nově přijatí studenti jej obdrží hned při zápisu do studia, později pak přímo na studijním oddělení.


Studenti si po zápisu do studia mohou vybrat, zda si zřídí klasický průkaz studenta UK, nebo průkaz s licencí ISIC. Jaký je rozdíl mezi těmito typy průkazů?


  • Průkaz studenta UK se vydává každému studentovi bezplatně (pouze při ztrátě či poškození platíte 200,- Kč za nový). Průkaz studenta vám při studiu bohatě stačí – na jeho základě dostanete slevu v MHD, na obědy v menze apod., slouží k vaší identifikaci během studia a spolu s ním obdržíte i přístup do SIS. Je platný tak dlouho, dokud jste aktivním studentem. Jeho platnost je viditelně prodlužována pouze papírovým validačním kupónem na daný akademický rok. Každý rok si tak musíte na studijním oddělení zdarma vyzvednout nový, jinak může být platnost průkazu zpochybněna a studentské slevy být neplatné (např. při kontrole revizora v MHD).

  • Průkaz studenta UK s licencí ISIC se vydává za úplatu 230,- Kč a platnost této licence musí být každý rok znovu prodloužena zaplacením tohoto poplatku. Má všechny funkce stejné jako obyčejný průkaz studenta, akorát s tím rozdílem, že je platný mezinárodně a že máte slevy u vybraných subjektů, s nimiž společnost ISIC spolupracuje. Pokud víte, že služeb těchto subjektů často využíváte a že se vám vrátí částka, kterou každý rok do obnovy licence investujete, pak má smysl si jej zařídit. V případě, že platnost zakoupené licence ISIC vyprší, není nutné si ji obnovovat, karta bude nadále fungovat jako standardní průkaz studenta UK.


Poslední změna: 12. únor 2018 12:18 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám