Akademick rok: 2022/2023
Způsob výuky: prezenční
Forma výuky: jiná
Jazyk výuky: čeština
Délka kurzu: 4 semestry
Podávání přihlášek: 17. 4.– 1. 5. 2023
Plánovaný začátek programu: letní semestr 2022/2023
Poplatek: 30.000Kč
Studium je určeno odborníkům a odbornicím z oblastí pedagogiky, psychologie, sociální práce a příbuzných oborů, kteří realizují nebo chtějí realizovat aktivity kariérového poradenství ve školním prostředí nebo v oblasti celoživotního vzdělávání.
Program je zaměřen na získání vědomostí a dovedností spojených s aplikací pedagogiky a psychologie do kariérového poradenství a kariérového vzdělávání a je veden odborníky a odbornicemi z Centra kompetencí oceněnými Národní cenou kariérového poradenství. Smyslem programu je významně inovovat koncepci kariérového poradenství i kariérové vzdělávání v souladu s aktuálními mezinárodními trendy, a tedy uvést tento systém do praxe v českých podmínkách.
Časově je program dimenzován na 250 hodin v rámci čtyř semestrů, jejichž součástí jsou mimo jiné dva sebezkušenostní víkendové pobyty. Studující si sami zajišťují a hradí ubytování během těchto dvou výjezdových akcí, stejně jako náklady na individuální praxi v kariérovém poradenství.
Během dvou let studia účastníci/ce sledují aspekty kariérového poradenství, přičemž doklady o své práci ukládají do portfolia kariérového poradce, jež předkládají při závěrečné kvalifikační zkoušce kariérového poradce dle hodnotícího standardu Národní soustavy kvalifikací MŠMT – autorizovanou osobou je Centrum kompetencí.
Podrobné požadavky a informace o jednotlivých kurzech obdrží studující po přijetí do programu CŽV.
Počet přijatých účastníků/nic je omezen na nejvýše 30 osob.
Upřesnění poplatku: Každoroční poplatek 15.000,00 Kč je splatný vždy před zahájením ročníku výuky převodem na účet fakulty. V ceně je zahrnut poplatek za výuku, učební materiály, posouzení portfolia a závěrečná zkouška dle Národní soustavy kvalifikací. Cena naopak nezahrnuje náklady na cestovné účastníků/nic, jejich stravování a ubytování během dvou sebezkušenostních víkendových pobytů.
Orientace v platné legislativě v oblasti vzdělávání a zaměstnanosti
(PhDr. Petra Drahoňovská; 12h)
Vyhledávání, systematizace a vyhodnocování kariérových informací
(PhDr. Petra Drahoňovská; 12h)
Uplatňování metod, technik a postupů základní kariérové diagnostiky
(PhDr. Nora Jakobová; 66h)
Vedení poradenského procesu a individuální a skupinové poradenství
(Mgr. Dorota Madziová; 46h)
Používání speciálních komunikačních metod pro kompenzaci příslušného ohrožení, rizika nebo znevýhodnění (doc. PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D.; 30h)
Vzdělávací aktivity zaměřené na rozvoj dovedností řízení kariéry
(doc. PhDr. Iva Kirovová, Ph.D.; 12h)
Nastavení poradenských služeb a spolupráce aktérů v oblasti kariérového poradenství legislativního ukotvení (Mgr. Silvie Pýchová, Ph.D.; 39h)
Profesní rozvoj kariérového poradce
(Bc. Lenka Němcová; 32h)
Absolvování bakalářského nebo magisterského studijního programu na vysoké škole humanitního zaměření.
Minimálně 2 roky praxe ve vzdělávání, poradenství nebo v sociálních službách.
Univerzita Karlova
Fakulta humanitních studií
Pátkova 2137/5
182 00 Praha 8 - Libeň
Identifikátor datové schránky: piyj9b4
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208