9. července 2021

Nové sídlo FHS nominováno na Českou cenu za architekturu 2021

Realizace přestavby bývalé menzy kolejí 17. listopadu na sídlo Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy od architektů z ateliéru Kuba & Pilař architekti byla nominována na Českou cenu za architekturu 2021. Z celkového počtu 170 přihlášených děl ji mezinárodní porota vybrala dne 24. června 2021 v prvním kole užší nominace, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ceny je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací. Z tohoto důvodu nejsou díla hodnocena v rámci jednotlivých kategorií, ale uděluje se jedna hlavní cena. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota.

Sídlo FHS UK v pražské Libni (foto: Česká komora architektů)

Podrobnější informace o aktuálním ročníku soutěže naleznete na webu: https://ceskacenazaarchitekturu.cz/rocniky/2021.