9. června 2022

Ocenění prof. Miroslava Vaňka na 20. setkání příznivců orální historie

Ve dnech 2. až 5. června 2022 se na hradě Sovinec uskutečnil již 20. ročník setkání historiků a příznivců orální historie, které společně pořádají Česká asociace orální historie a Fakulta humanitních studií UK. Ke kulatému výročí byl pro účastníky kromě odborného programu připravený také speciální kulturní a společenský program, včetně udílení pamětních medailí.

Při této příležitosti byl Stávkovým výborem studentů Univerzity Palackého v Olomouci oceněn ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i. a garant studijního programu Orální historie – Soudobé dějiny FHS UK prof. Miroslav Vaněk, který spolu s Pavlem Urbáškem (UP Olomouc) převzal medaili za dlouhodobou podporu hodnot občanské společnosti.

Srdečně gratulujeme!

(Zdroj foto: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.)

Prof. PaedDr. Mgr. Miroslav Vaněk, Ph.D., působí na Fakultě humanitních studií UK jako garant studijního programu Orální historie – Soudobé dějiny. Ve svých pracích se věnuje primárně teorii a metodologii orální historie, politickým elitám, disentu a nezávislým hudebním žánrům.