27. února 2023

Usnesení AS FHS UK k otázce ocenění práce akademiků humanitních a sociálněvědních oborů

Akademický senát FHS UK přijal na svém zasedání dne 23. února 2023 následující usnesení:

• AS FHS UK vyjadřuje hlubokou nespokojenost s oceněním práce akademiků a akademiček humanitních a sociálněvědních oborů, které na UK často nedosahuje ani hranice minimální důstojné mzdy pro Prahu – 39 974 Kč.

• AS FHS UK podporuje vedení UK ve snaze dosáhnout významného navýšení státních prostředků na vysoké školy.

• AS FHS UK vyzývá vedení UK, aby předložilo takový model rozdělení finančních prostředků mezi součásti UK, který umožní všem fakultám stejné mzdové ohodnocení za srovnatelnou práci jejich akademiků a a akademiček.

prof. Dr. phil. Pavel Himl

předseda AS FHS UK