20. listopadu 2023

Doktorandka Alexandra Brocková obdržela za FHS ocenění Nadace Nadání

Na zámku Josefa Hlávky v Lužanech u Přestic předávala nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových (zkráceně Hlávkova nadace) ocenění čtyřiapadesáti studujícím, potažmo alumni a vědcům a vědkyním začínajícím svou badatelskou dráhu v Akademii věd ČR. Z Univerzity Karlovy převzalo uznání svých závěrečných prací celkem patnáct autorů a autorek. Byla mezi nimi i absolventka navazujícího magisterského programu Filosofie v kontextu humanitních věd na FHS Alexandra Brocková, která letos zároveň nastoupila do prvního ročníku doktorského studijního programu Německá a francouzská filosofie.

Alexandra Brocková už během bakalářského studia publikovala článek ve speciálním čísle Filosofického časopisu na téma jedince v československé meziválečné filozofii. Oceněná diplomová práce nese název Ne-místné místo člověka (Giovanni Pico della Mirandola, Blaise Pascal, Soren Kierkegaard, Max Picard).

Podrobná zpráva z udílení ocenění je dostupná na webu Univerzity Karlovy.

Alexandra Brocková (horní řada, třetí zleva) s dalšími oceněnými. Foto: Jan Kolský