13. února 2024

Spolek Asambláž pořádá diskusi o výzvách antropologie s názvem Hranice a horizonty

Antropologický spolek Asambláž pořádá panelovou diskuzi v rámci prvního ročníku Evropského dne antropologie s názvem Hranice a horizonty: čím je a může být aplikovaná antropologie?

Přijďte si poslechnout a přispět do panelové diskuze, která se zaměří na prozkoumání dynamického a rozmanitého světa současné aplikované antropologie. Na jednom pódiu se sejdou více i méně ostřílení hostky a hosté z různých sfér antropologie — od akademického výzkumu po čistě aplikovanou praxi — aby společně reflektovali své zkušenosti, perspektivy a přístupy. Diskuze se bude věnovat otázkám možností, potenciálů a očekávání, ale i hranic, limitů a zklamání, které se s barvitou praxí pojí. Důraz bude kladen na užitečnost pro mladé formující se antropoložstvo, které hledá svou cestu oborem. Debata se pokusí poskytnout mnohovrstevnatý obrázek aplikované antropologie dnešního světa — jejích výzev i příležitostí — s cílem inspirovat ty, kteří se v oboru teprve zorientovávají.

Diskuze se koná v rámci prvního ročníku Evropského dne antropologie.