8. března 2018

Soutěž o stipendium k doktorskému oboru „Studia dlouhověkosti“

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy za podpory Alzheimer nadačního fondu vypisuje soutěž o stipendium Oskara Fischera – historie výzkumu demence v Praze. Uchazeči o tento projekt, kteří splní podmínky přihlášky, budou přijati do doktorského studia „Studia dlouhověkosti“ na FHS UK.

Při přijímacím řízení, kde bude kromě řádné přijímací komise také zástupce Alzheimer nadačního fondu, je třeba obhájit anotaci disertační práce k tématu historie výzkumu demence v Praze. Pokud bude uchazeč přijat, bude mu uděleno stipendium Oskara Fischera ve výši šesti tisíc korun měsíčně zatím na dobu jednoho roku. Stipendium bude prodlouženo, pokud bude student plnit očekávání Alzheimer nadačního fondu – tedy průběžně získávat a prezentovat poznatky o výzkumu demence na pražské univerzitě.

Bližší informace včetně kontaktů naleznete v přiloženém dokumentu.