Předměty

Povinné předměty

  • Předměty vám budou na bakalářském studiu zapsány na začátku každého semestru sekretariátem programu SHV na základě doporučeného průběhu studia. V případě navazujícího magisterského studia povinné předměty registruje tajemnice nebo tajemník vašeho studijního programu. S případnými dotazy se tak rovnou obracejte na ně.

  • V případě, že vám registrace některého povinného předmětu na daný ročník nevyhovuje, můžete si jej nechat změnit za jiný.

Státní zkoušky a obhajoba bakalářské / diplomové práce

  • Jedná se o státnicové předměty, které jsou všem studentům zaregistrovány na začátku studia. Na jejich splnění však máte čas až do konce maximální doby studia a neběží u nich žádná jiná lhůta.

  • Na bakalářském studiu se jedná o Zkoušku z humanitní vzdělanosti a Obhajobu bakalářské práce.

Volitelné předměty

  • Volitelné předměty jsou kurzy z jiného programu v rámci FHS, z jiné fakulty UK či z jiné univerzity (nikoliv z vyšších odborných škol). Pokud si budete chtít zapsat v SIS předměty z jiné fakulty UK, mějte na paměti, že pro předměty jsou závazné harmonogramy a pravidla fakult, na kterých jsou vyučovány, včetně délky registračního a zkouškového období.

  • Seznam kurzů, které jsou nabízeny ke křížovému zápisu, najdete ve svém zápisu předmětů a rozvrhu v SIS (stačí v zápisu zvolit některou z nabízených fakult). Známky za absolvování kurzů zapíše do SIS přímo vyučující kurzu.

  • Na bakalářském studiu se započítává maximálně 18 kreditů za volitelné předměty za celou dobu studia (26 kreditů pro studenty zapsané před ak. rokem 2018/2019), na navazujícím magisterském studiu se jedná maximálně o 12 kreditů za volitelné předměty.
Poslední změna: 4. únor 2021 13:43 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám