• Kalendář

Kalendář

Festival Den architektury na FHS UK

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy otevře své brány veřejnosti v rámci letošního ročníku festivalu Den architektury, a to v neděli 2. října 2022 od 13 do 17 hod. na adrese Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8 – Libeň.


O festivalu Den architektury

Nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás ve dnech 30. 9. až 6. 10. opět nabídne stovky zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Mottem dvanáctého ročníku festivalu je “Nebourej, transformuj!” a program se tak z velké části zaměří na ekologický, ekonomický i etický rozměr architektury a výstavby a představí zdárná řešení rekonstrukcí a revitalizací v různých měřítkách. Festival organizuje spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami.


www.denarchitektury.czUDÁLOST NA FACEBOOKU


O budově FHS UK

Nové fakultní sídlo uvedené do provozu v roce 2020 vzniklo přestavbou menzy podle návrhu ateliéru Kuba & Pilař architekti. Srdcem budovy je centrální čtvercová dvorana s betonovými stropními nosníky a prosklenou střechou. Dvorana propojuje tři podlaží, z ochozů po jejím obvodě se vstupuje do jednotlivých seminárních místností, kabinetů, obslužných místností i výtahů a únikových schodišť. Hlavní komunikační páteří jsou dvě jednoramenná betonová schodiště v centrálním prostoru. V nejnižším částečně zapuštěném podlaží jsou větší přednáškové místnosti, aula a děkanát. V podzemí jsou garáže. Minimalisticky pojatý vzhled interiéru s konstrukcemi z pohledového betonu, černou podlahovou stěrkou, bílými obklady stěn a s podhledy z tahokovu dává vyniknout hře světla pronikajícího střechou mezi nosníky. Navenek se budova otevírá předsazeným proskleným pláštěm, který umožňuje provětrávání a stínění. Budova vznikla přestavbou objektu z 80. let od architekta Karla Pragera.


V roce 2021 obdržela budova dvě významná ocenění: Grad Prix Architektů – Národní cenu za architekturu udělovanou Obcí architektů, a titul Finalista České ceny za architekturu od České komory architektů.


Kromě centrální dvorany budou zpřístupněny typické seminární místnosti, posluchárny a fakultní knihovna.


Začátek akce 2. října 2022 v 13:00
Konec akce 2. října 2022 v 17:00
Druh akce Jiné
Organizátor Kruh z. s. ve spolupráci s FHS UK
Webové stránky https://www.denarchitektury.cz/program/praha-fakulta-humanitnich-studii-uk/
Místo konání akce FHS UK (Pátkova 2137/5, Praha 8)
Cílová skupina Veřejnost
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám