24. září 2020

Rozšíření výuky malých jazyků a kultur na FHS UK

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy nově získala z Fondů EHP podporu pro dva projekty, které se zaměřují na rozšíření výuky malých jazyků a kultur v rámci Katedry jazyků a literatury. V tomto semestru mohou studenti studovat norštinu, staroislandštinu a seznámit se s jazykovou situací v Latinské Americe s důrazem na indiánské jazyky. V letním semestru nabídne kurz o kultuře a jazyku Sámů, původních obyvatelích Skandinávie. Více informací u vyučujících kurzů a na projektové stránce.

Na projekt institucionální spolupráce s Univerzitou v Bergenu navazuje projekt mobilit, v jehož rámci mohou motivovaní studenti, kteří úspěšně absolvují výše zmíněné kurzy, v létě 2021 vyjet na měsíční studijní pobyt do Norska a na Island.