20. září 2021

Veronika Čapská ve vedení akce COST Women on the Move

Docentka Veronika Čapská, která působí na Fakultě humanitních studií UK, byla dne 7. září 2021 v Budapešti zvolena do čela jedné ze čtyř pracovních skupin (Memory and Identity) v rámci evropské výzkumné sítě COST Women on the Move. Je tak zařazena do řídícího týmu (Core Group) akce COST. Za FHS UK jsou do této skupiny jako expertky zapojeny také doktorka Lucie Storchová a doktorka Petra Ezzeddine.

Veronika Čapská ve vedení akce COST Women on the Move

Women on the Move je mezinárodní interdisciplinární sítí, která se věnuje ženám migrantkám v Evropě. V rámci této mezinárodní výzkumné sítě probíhá kromě workshopů a konferencí také sdílená anglická výuka s mezinárodním zapojováním expertů na výzkum migrací, vzniká databáze archivních pramenů a interaktivní mapa památek na ženy migrantky. Z hlediska vědecké komunikace lze výzkumnou síť hodnotit také jako nečekaný inkubátor hybridních komunikačních dovedností a virtuálních mobilit.