27. ledna 2022

Grafický orientační systém v sídle FHS UK dokončen

V tomto týdnu byl v nové budově naší fakulty dokončen grafický orientační systém. Kromě subtilních popisů na všech dveřích s označením pracovišť a konkrétních osob, případně studijních programů, jejichž garant zde sídlí (a samozřejmě piktogramů, které na některých místnostech musí být dle norem), oživily interiér fakulty velké nápisy. Ty by měly všem příchozím napovědět, jaké disciplíny se na Fakultě humanitních studií pěstují, a zorientovat každého alespoň rámcově, aby věděl, kterým směrem se vydat, hledá-li konkrétní osobu a zná její pracoviště (plné názvy kateder na stěnách pochopitelně vypsány nejsou) či alespoň obor, jemuž se věnuje. V neposlední řadě pak jde o grafický prvek, s nímž architekti pracovali v jinak záměrně minimalistickém interiéru. Již z prvních reakcí kolegů – studentů i učitelů – je zřejmé, že se jim záměr povedl.

Marie Pětová

děkanka