27. ledna 2022

Absolventka FHS UK Šárka Stříbrská vyhrála v soutěži Czech Envi Thesis

Mgr. Šárka Stříbrská, absolventka magisterského programu Sociální a kulturní ekologie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, získala první cenu v soutěži Czech Envi Thesis, která je udělována nejlepším bakalářským a diplomovým pracím zabývající se problematikou životního prostředí. Uspěla se svou diplomovou prací „Dobrovolná bezdětnost jako odpověď na klimatickou krizi současného světa“. Srdečně blahopřejeme!

Czech Envi Thesis je celonárodní studentská soutěž, která od roku 2019 vybírá nejlepší bakalářské a diplomové práce zabývající se problematikou životního prostředí napříč vysokými školami v České republice. Práce mají upozornit na aktuální výzvy, nové přístupy, problémy a jejich řešení z pohledu studentů bakalářského a magisterského studia.

Czech Envi Thesis pořádá Institut pro ekonomickou a ekologickou politiku (IEEP) při Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.