1. března 2022

Studentská akce: FHS pomáhá Ukrajině

Studenti naší fakulty ze spolků Koridor a Studenti FHS UK, z.s., zvou ve středu 2. března 2022 na brigádu do humanitárního střediska, které vzniká v Praze na Florenci na adrese Prvního pluku 211 v budově UMPRUM. Právě zde nyní nepřetržitě pracují desítky dobrovolníků na zřízení ubytovacího centra pro uprchlíky, na redistribuci zásob pro frontu i pro ty, kteří momentálně proudí přes hranice Slovenska a Polska. Na místě probíhají stavební práce, vybavování místností nábytkem, je třeba nosit materiál, uklízet, mýt okna, stěhovat věci, ledničky, pračky, zařizovat pokoje pro příchozí uprchlíky, povlékat postele, třídit materiál, který nosí lidé, koordinovat pomoc zvenčí, shánět věci, nosit jídlo atd.

Podrobnější informace a kontakty naleznete v události na Facebooku.