3. března 2022

Filosofický podcast 13: Rozhovor s Josefem Fulkou nad jeho knihou "Když ruce mluví"

Docent Aleš Novák, spolupracovník Katedry filosofie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, zveřejnil třináctý díl Filosofického podcastu: Rozhovor s Josefem Fulkou nad jeho knihou "Když ruce mluví".

Podcast je k dispozici na těchto platformách:

Anotace

Učíme-li se mluvit, vrůstáme pouze prostřednictvím osvojování daných figur do předem hotových struktur a vazeb, nebo to má zakládající hodnotu samo o sobě div ne na způsob kreativního gesta? Co dokáže filosofie jazyka vytěžit z tzv. gesture studies a ze zkoumání znakového jazyka? Co nám to může říci o případném původu jazyka? Nejen o tělesné dimenzi řeči a jazyka v kontextu úvah M. Merleau-Pontyho a filosofů osvícenství hovoříme s Josefem Fulkou nad jeho knihou Když ruce mluví: Gesto a znakový jazyk v dějinách západního myšlení z roku 2017.

Sledujte novinky podcastu na Facebooku (https://www.facebook.com/Filosofick%C3%BD-Podcast-101740731817108) a také na Twitteru (@filosoficky).