10. března 2022

Nová kniha prof. Martina C. Putny: Košíře mýtické a literární

Nakladatelství Kodudek vydalo novou knihu prof. Martina C. Putny „Košíře mýtické a literární“.

Nová kniha prof. Martina C. Putny: Košíře mýtické a literární

KOUPIT

Anotace

Putování pražskou čtvrtí Košíře napříč staletími a v doprovodu osobností, které spoluutvářely její (nejen literární) paměť: Jakuba Arbese, Karla Čapka, věštkyně Dojky, Alberta Vojtěcha Friče, Václava Hájka z Libočan, Jaroslava Haška, Jiřího Hejdy, Ignáta Hermanna, Josefa Hory, Jana Hřebejka, Jiřího Karáska ze Lvovic, Stanislava Mráze, Vítězslava Nezvala, Jiřího Ortena, Karla Poláčka, Lenky Reinerové, Jindřišky Smetanové, knížete biskupa Thun-Hohensteina, Jáchyma Topola, Jiřího Trnky a Jiřího Weila. Kniha obsahuje bezmála tři desítky fotografií současných Košíř, míst známých i dosud ne zcela objevených.

Prof. Martin C. Putna působí Katedře jazyků a literatury Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se odborně věnuje literatuře v souvislosti s kulturními a duchovními dějinami v českém, evropském i světovém kontextu.