30. března 2022

Příspěvky o pražské škole sémiotiky v The American Journal of Semiotics

V novém čísle The American Journal of Semiotics naleznete zvláštní sekci věnovanou nové pražské škole sémiotiky, kterou připravil k vydání a spolueditoval náš kolega doktor Martin Švantner z Katedry jazyků a literatury. Naleznete zde texty dvou vyučujících studijního programu Elektronická kultura a sémiotika: dr. Martina Švantnera, který se věnuje sémioticko-ontologickým aspektům teorie aktér-sítí, a doktora Víta Gvoždiaka, který analyzuje Osolsoběho kritiku Pražské školy. Dále doktor Michal Karľa, absolvent doktorského studia Sémiotika a filosofie komunikace, představuje nejrannější pojetí Peircovy metafyziky. Sekci uzavírá rozhovor naší absolventky magisterského studia Mgr. Šárky Kadavé s prof. Jordanem Zlatevem (Universita v Lundu) na téma kognitivní sémiotiky.

Celé číslo naleznete na webu časopisu.