6. června 2023

Call for Papers: Společnosti v historické a srovnávací perspektivě

V pátek 20. října a v sobotu 21. října 2023 proběhne v budově FHS UK v místnosti 2.42 doktorandská konference s názvem Společnosti v historické a srovnávací perspektivě. Smyslem konference je umožnit doktorandům a doktorandkám prezentovat projekty z oblasti komparativní sociologie a podobných disciplín. Jde nám o to, podívat se na problémy z makro a mezo perspektivy.

Klíčovým hostem konference bude profesor Jaroslaw Kilias z Varšavské univerzity, který přednese příspěvek věnovaný weberiánské teorii státu. Jedná se i o účasti dalších zahraničních hostů.

Máme prioritně zájem o tyto typy příspěvků:

• case study nějaké konkrétní historické či současné společnosti (počínaje starověkem po současnost) ze strukturální či komparativní perspektivy;

• podobně přistupující k určité mezo-struktuře (organizace, korporace, kmen, komunita);

• popisující minulé či současné intersocietální systémy (geopolitické, ekonomické, environmentální);

• představující nějakou komparativní metodu (historická, právní, Kvalitativní komparativní analýza, pojmová analýza);

• popisující určitý proces probíhající na celospolečenské nebo organizační úrovni.

Nemusí se nutně jednat o příspěvky sociologického zaměření; máme zájem i o case study z kulturní a sociální antropologie, archeologie, etno-historie a podobných disciplín.

Prioritně máme zájem o to, aby přispěvatelé dodali i příspěvek do konferenčního sborníku, ale není to výlučnou podmínkou.

Zájemci mohou poslat abstrakt svého příspěvku v českém, příp. anglickém jazyce na e-mail (předmět Konference) do 15. 6. 2023.

Jazyk

CZE, EN

Termín dodání příspěvků

15. 9. 2023

Rozsah

min. 10 stran

Citační norma

APA 6TH EDITION (doporučeno ve Wordu)

U českých příspěvků v anglickém jazyce, u anglických v češtině.

Orientační okruhy – konferenční sborník