15. června 2023

Trh s filozofy: postavení a prekarizace humanitních a společenskovědních oborů

Filozofický podcast ConFlux ve spolupráci se spolkem studujících antropologických studií FHS UK ASambláž zvou na diskuzi socioložky doc. Mgr. Terezy Stöckelové, Ph.D. (FHS UK), a filozofa doc. Jakuba Jirsy, Ph.D. (FF UK). Akce proběhne ve středu 21. června 2023, 18:00 – 21:00, v Kampusu Hybernská (sál 1B).

UDÁLOST NA FACEBOOKU

PLAKÁT KE STAŽENÍ (PDF.)

Anotace

Proč je výuka humanitních oborů na vysokých školách v ČR podceňována? Co stojí za vtipem “volná pokladna”, který míří na absolventy humanitně zaměřených fakult? Lze výsledky společenskovědních výzkumů vnímat skrze kategorie impaktu a užitku? A v čem jsou humanitní a sociální vědy v dnešní době přínosné – a pro koho? Panelová diskuze si neklade za cíl na výše zmíněné otázky zodpovědět. Budeme však mluvit o tom, jak se proměňovalo vnímání a ohodnocení “měkkých věd”, co stojí za podfinancováním humanitních oborů na vysokých školách a proč březnový protest “Hodina pravdy” vyvolal tak silnou rezonanci nejen v rámci akademie, ale i napříč českou veřejností.