6. října 2023

Nové webové stránky časopisu Dějiny – teorie – kritika

Webové stránky odborného časopisu Dějiny – teorie – kritika (DTK) dostaly s prvním číslem ročníku 2023 novou podobu. Jsou také dostupné na nové adrese, přičemž se zde nacházejí i archivovaná čísla časopisu až do roku 2006. Nové stránky vznikly především kvůli nutné technické modernizaci a lepší spolupráci se současnými vyhledávacími enginy. Pokročilý redakční systém Open Journal Systems, který časopis Dějiny – teorie – kritika začal používat, také podstatně zvyšuje viditelnost textů online a usnadňuje generování univerzálních identifikátorů DOI. Od roku 2011 DTK vydává a finančně podporuje Fakulta humanitních studií UK. Časopis řídí prof. Miloš Havelka, CSc., spolu s reprezentativní mezinárodní redakční radou. Výkonným redaktorem je Mgr. et Mgr. Petr Wohlmuth, Ph.D., z Katedry historických věd, studijního programu Orální historie – soudobé dějiny. Časopis DTK zároveň patří mezi odborné publikace indexované v prestižní databázi Scopus.