12. října 2023

Online galerie Art for Good vystavuje dílo Jaroslava Alta

"Co člověka čeká, když se dívá do tváře takové nahé krásy barev bez roušky života?" ptá se publicista David Bartoň v průvodním textu k výstavě Svitálka Jaroslava Alta z Katedry teorie umění a tvorby FHS, která je přístupná všem s připojením na internet, jelikož visí v online galerii Art for Good. Výstava Svitálka shrnuje Altovu krajinářskou tvorbu, prezentovaná díla mají podobu skic tuškou, tuší i akvarelových pláten. V pěti cyklech Jaroslav Alt zachycuje krajinu Středomoří, údolí, obzory i tužkou načrtnutou cestu. Samotnou internetovou přehlídku doplňuje mimo ten průvodní Bartoňův ještě čtveřice dalších textů - od galeristy Jiřího Hůly, filozofa Ladislava Benyovského a kunsthistoričky Blanky Altové. Dva posledně zmiňovaní působí rovněž na FHS UK. I díky tomuto bohatému "doprovodnému programu" se dá v online výstavě Jaroslava Alta snadno ztratit podobně jako v neznámé krajině.

Ukázka z výstavy: Velký obzor II, Jaroslav Alt , 2019