6. listopadu 2023

Člověk jako celoplanetární mocnost: přednáška Petra Práška

Paradoxem antropocénu je, že člověk se stal celoplanetární mocností, a přesto čelí nebývalé ekologické krizi a dalším silám, jež ovládat nedovede. Řešením není ani beznaděj ani víra v dosud neexistující inovace technologií, jež mají na současné situaci svůj velký podíl, nýbrž zcela nový postoj člověka k sobě samému i všem mimolidským bytostem a entitám: posthumanismus. Ve své prezentaci se filozof Petr Prášek na Abramovu posthumanistickou ekofenomenologii a pokusí se naznačit, v čem tkví smysl fenomenologie aplikované na jednu z největších výzev současnosti a proč by měla - i vzhledem k tomu, o co usiluje posthumanismus - jít dále než Abram.

Přednášku pořádá Společnost pro filosofickou antropologii a proběhne v úterý 7. listopadu od 18 hodin v Pražském kreativním centru (Staroměstské náměstí 4/1) v sálu 219.