21. listopadu 2023

Sochař a kulturní publicista Pavel Karous bude hostem kurzu Základy muzejních studií

Ve čtvrtek 23. listopadu v rámci kurzu Základy muzejních studií vystoupí jako host sochař a kulturní publicista Pavel Karous, který stojí například za projektem Vetřelci a volavky mapujícím umění ve veřejném prostoru ze 70. a 80. let 20. století. Přednáška se bude věnovat artwashingu a medializaci a umění ve veřejném prostoru, ukončí ji diskuse o jeho současné roli. Jejím odrazovým můstkem diskuse může být například Karousův happening z minulého týdne, kdy Mezinárodní den studenstva 17. listopadu spoluorganizoval "útok" beranidlem-sochou Lenina na pražský magistrát na Mariánském náměstí.

Kurz Základy muzejních studií probíhá ve čtvrtek od 11:30 do 12:50 v učebně YT112. Přednáška Pavla Karouse je otevřena také studujícím jiných oborů i širší veřejnosti.

Plakát k přednášce